strona główna
email  
hasło
zapomniałem hasła
zarejestruj się
TELEWIZJA :
ANTENY SAT i TV
LNB, KONWERTERY SAT
UCHWYTY, PÓŁKI TV I GŁOŚNIKOWE
UCHWYTY, MASZTY, OBUDOWY
KABLE, PRZEWODY, WTYKI
AKCESORIA INSTALACYJNE R-TV-SAT
WZMACNIACZE, ZASILACZE TV
MULTISWITCHE, OPTYKA SATELITARNA
BEZPRZEWODOWA TRANSMISJA - AV, IR
MODULATORY, STACJE CZOŁOWE
TUNERY CYFROWE :
TUNERY SATELITARNE
TUNERY TELEWIZYJNE T/C
RTV MULTIMEDIA :
SPRZĘT MULITMEDIALNY
PILOTY
SPRZĘT KOMPUTEROWY I SIECIOWY :
AKCESORIA KOMPUTEROWE
KARTY KOMPUTEROWE
SIECI PRZEWODOWE
SIECI BEZPRZEWODOWE
SIECI OPTYCZNE, ŚWIATŁOWODOWE
STORAGE - MAGAZYNOWANIE PLIKÓW
ZASILACZE AWARYJNE UPS
MONITORING I ALARMY :
KAMERY, AKCESORIA DO KAMER I MONITORINGU, DZWONKI
SYSTEMY ALARMOWE I WEJŚCIA
ELEKTRYKA, OŚWIETLENIE LED :
SPRZĘT I AKCESORIA
OŚWIETLENIE LED
WARSZTAT - NARZĘDZIA INSTALATORSKIE :
SPRZĘT I AKCESORIA



Dopisz się do listy subskrypcyjnej naszego serwisu, a będziesz informowany o naszej ofercie

Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki cookie, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookie. Możesz wyłączyć pliki cookie w opcjach swojej przeglądarki internetowej.
Produkty

Kabel światłowodowy uniwersalny ULTIMODE UNI-4SM 1mb


Kabel światłowodowy uniwersalny ULTIMODE UNI-4SM 1mb
Cechy wyróżniające:
szklane włókna wzmacniające kabel
tuba centralna wypełniona żelem
4 włókna jednomodowe G.652.D
włókna w ścisłej tubie 250 μm
powłoka LSZH

Kabel światłowodowy ULTIMODE UNI-4SM to kabel uniwersalny, który może być stosowany przy połączeniach wewnętrznych i zewnętrznych. Włókna jednomodowe w powłoce 250 μm umieszczone są w tubie centralnej wypełnionej żelem. Żel wypełniający tubę stanowi warstwę ochronną dla włókien światłowodowych, amortyzując przemieszczanie się włókien przy ruchach kabla czy zabezpieczając włókna przed oddziałaniem warunków atmosferycznych. Zastosowane w konstrukcji kabla włókna aramidowe mają na celu zabezpieczenie tuby centralnej z włóknami światłowodowymi przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz gryzoniami.
Kabel ULTIMODE UNI-4SM zawiera 4 włókna jednomodowe. Kolorystyka włókien w kablu jest zgodna ze standardem GB13993.3-2001. Powłoka kabla została wykonana z materiału LSZH (powłoka nierozprzestrzeniająca płomienia i niewydzielająca substancji toksycznych).
W kablu zostały zastosowane włókna jednomodowe o standardzie ITU-T G.652.D w powłoce 900 μm. Włókna w standardzie G.652.D są obecnie jednymi z najlepszych i najbardziej popularnych włókien jednomodowych. Popularność zawdzięczają obniżonej tłumienności w tzw. piku wodnym, dzięki czemu systemy światłowodowe mogą pracować w całym paśmie od 1280 do 1625 nm. Włókna w standardzie G.652.D optymalizowane są pod kątem transmisji na długości fali 1310 nm (tłumienie poniżej 0,36 dB/km dla fali 1310 nm oraz poniżej 0,22 dB/km dla fali 1550 nm), natomiast pracują poprawnie w całym paśmie. Włókna są zgodne z normami IEC 60793-2-50, EIA/TIA-FOTP oraz ITU-T G.652.D.
Kable uniwersalne ULTIMODE UNI są kablami żelowymi o przeznaczeniu zarówno wewnątrzbudynkowym do połączeń poziomych oraz połączeń poziomych zewnętrznych w kanalizacji wtórnej. Ze względu na małe wymiary i elastyczność, kabel idealnie nadaje się do instalacji w korytach kablowych. Może być instalowany zarówno w nowoczesnych systemach FTTH, FTTB, serwerowniach czy połączeniach między budynkami.

Możliwe opcje zakupu kabla światłowodowego:
sprzedaż na metry kabla ULTIMODE UNI-4SM
szpula (2000 metrów) kabla ULTIMODE UNI-4SM

Parametry techniczne

NazwaULTIMODE UNI-4SM
Kod
Liczba włókien4
Średnica kabla6 mm
Masa kabla38 kg / 1000 m
Rodzaje włókienjednomodowe,
ITU-T G.652.D
Tłumienie włókna< 0,36 dB/km dla 1310nm
< 0,22 dB/km dla 1550nm
Powłoka włókna250 μm
Odporność na zgniatanie1000N/100mm
Temperatura pracy- 40... 60oC
Temperatura instalacji- 20... 70oC
Konstrukcja kabla ULTIMODE UNI
 1. Włókno światłowodowe w powłoce 250 μm,
2. Żel wypełniający tubę,
3. Tuba centralna,
4. Włókna aramidowe,
5. Powłoka LSZH.



ULTIMODE Building System to rozwiązanie pozwalające na stworzenie światłowodowej sieci budynkowej FTTH (ang. Fiber To The Home). System pozwala na kompleksową budowę linii optycznej w budynkach z zapewnieniem łącza światłowodowego w każdym mieszkaniu / biurze. System idealnie rozwiązuje także problem rozprowadzenia okablowania w biurach typu "open space".

Cena dotyczy 1 metra kabla.

Istnieje możliwość wykonania dowolnego odcinka z zarobionymi na końcach złączami na zamówienie. 

Dany światłowód jest trwale zarobiony końcówkami SC metodą spawania co zapewnia najlepszą jakość połączenia. Cechują się niską tłumiennością oraz ferrulą najwyższej jakości. Każdy patchcord przechodzi kontrolę jakości (kontrola powierzchni ferruli złącza światłowodowego oraz pomiar parametrów transmisyjnych - tłumienność wtrąceniowa i odbiciowa złączy).

Koszt dwustronnego zarobienia kabla to 220zł
Koszt jednostronnego zarobienia kabla to 110zł

Światłowód można zarobić własnoręcznie złączem uniwersalnym mechanicznym KeyQuick10 SC/UPC SM. Jednak taka metoda jest mniej trwała,  a światłowód jest narażony na zerwanie lub uszkodzenie.



  Ilość:
  1,63 PLN netto
  2,00 PLN brutto

dodatkowe zdjęcia:

Kabel światłowodowy uniwersalny ULTIMODE UNI-4SM 1mb   
  W koszyku są towary
o wartości 0,00 PLN

» zamawiam
   
Aukcje Allegro
Żagiel - raty


Antena płaska Selfsat - H50M1 Single 2x SAT ( = 80cm)
GLOBO GL 1000 UHF
Uchwyty głosników DPM 1M50 - komplet 2szt.
© Copyrights by Fine Satellite 2011 - 2014 Wszystkie znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte jedynie w celu informacji.